http://assets.natgeotv.com/Shows/73977.jpg
 • بررسی سوانح هوایی

 • چهارشنبه ها 22:00IRI 23:00AFG 22:30UAE
 • National Geographic Farsi

توضیح

هر بار که یک هواپیما دچار سانحه میشود، تمام دنیا متوجه میشود. بررسی حوادث هوایی،حقیقت پشت افسانه ای ترین فجایع هوایی را روشن میکند و  هر قسمت گزارش شاهدان، بازسازی جذاب وقایع، تصویرهای مدرن و مصاحبه با محققان را نمایش می دهد.

راهنمای اپیزود

 • بررسی سوانح هوایی: مأموریت مرگبار
  یک هواپیمای باربری دی سی شش متعلق به سازمان ملل متحد در یک ماموریت فوق سری بر فراز آفریقای میانه در حال پرواز است و مسافر آن دبیرکل سازمان ملل داگ هَمَرهولد. اما چند لحظه به فرود مانده هواپیما بطرز مرموزی سقوط می کند.
 • بررسی سوانح هوایی: انتقال مرگبار
  تصادف آتشبارِ یونایتد اکسپرس 5925 با یک هواپیمای کوچک شخصی بازجوها را متحیر کرد. تا زمانی که متوجه شدند ممکن است یک خلبان از ناشناخته ی مرموز نقش ناآگاهانه ای در این فاجعه ایفا کرده باشد
  برنامه بعدی:  
  چهارشنبه 21 فوریه 08:00 - National Geographic Farsi
  تکرارها:  
  چهارشنبه 21 فوریه 15:00 - National Geographic Farsi

 • بررسی سوانح هوایی: تمرکز کشنده
  پس از پروازی کوتاه از جاکارتا پایتخت اندونزی، پرواز 200 گارودا چنان سخت در فرودگاه یوگیاکارتا به زمین می خورد که 2 بار به سختی به آسمان پرتاب میشود و سپس پیچ و تاب خوران از انتهای باند بیرون می افتد. از 140 مسافر هواپیما 21 تن کشته می شوند.
 • بررسی سوانح هوایی: فاجعه در آسمان
  در مسیر تل آویو، برخورد یک موج ناگهانی شدید با هواپیمای ال آل 1862 باعث می شود با شدت به سمت راست و یک مجتمع آپارتمانی تغییر مسیر بدهد. این بدترین فاجعه ی حمل و نقل هوایی در تاریخ هلند است و نشان دهنده ی مشکلاتی می باشد که هر 747 نفر را در آسمان تهدید می کند.
 • بررسی سوانح هوایی: روی خط فاجعه
  پرواز 670 هواپیمایی آتلانتیک ایروِیز در حال رساندن گروهی از کارکنان یک شرکت نفتی به محل کارشان است. در توقفی عادی در جزیره نروژی کوچک اشتورد، هواپیما کنترلش را از دست داده و درحالی که با سرعت پیچ و تاب می خورد از خاکریز کناره باند فرود پایین می افتد.
  برنامه بعدی:  
  سه شنبه 27 فوریه 22:00 - National Geographic Farsi
  تکرارها:  
  چهارشنبه 28 فوریه 02:00 - National Geographic Farsi

  چهارشنبه 28 فوریه 05:00 - National Geographic Farsi
 • بررسی سوانح هوایی: وحشت در سان فرانسیسکو
  هواپیمای آسیانا اِیرلاینز 214 به دیوار ساحلی فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو برخورد می کند و محققان بر این باورند که یک اشتباه ممکن است موجب سقوط هواپیما شده باشد. اما علت واقعی این امر می تواند مسافران سراسر جهان را در معرض خطر قرار دهد.
  برنامه بعدی:  
  سه شنبه 20 فوریه 22:00 - National Geographic Farsi
  تکرارها:  
  چهارشنبه 21 فوریه 02:00 - National Geographic Farsi

  چهارشنبه 21 فوریه 05:00 - National Geographic Farsi
 • بررسی سوانح هوایی:  تأثیرات شیب
  وقتی سازندگان هواپیما قادر به ارائه توضیحی قانع کننده درباره علت سانحه هوایی سال 1991 نیستند، یک محقق به بررسی علت این واقعه که منجر به کشته شدن 23 نفر، از جمله یک فضانورد شد، میپردازد.
 • بررسی سوانح هوایی: تأخیر مرگبار
  تنها چند لحظه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی باراخاس مادرید، پرواز 5022 اسپان اِیر به سمت راست کشیده شده در نهری سقوط می کند و منفجر میشود. با 154 کشته این بدترین سانحه هوانوردی اسپانیا طی چندین دهه است.
درج آگهی

عکس ها

ویدئو ها