http://assets.natgeotv.com/Shows/20458.jpg
 • قاتلین بالفطره

 • شنبه ها 23:00IRI 00:00AFG 22:30UAE

توضیح

شاهد باشید که چگونه برخی حیوانات و حشرات به ماهرترین قاتلان دنیا تبدیل شده اند.  گربه سانان بزرگ جنگل گرفته تا عنکبوت باغی، این موجودات یادگرفته اند تا با استفاده از هوشمندانه ترین و مرگبارترین ابزارهای خود بر سایر حیوانات پیشی گرفته و آنها را قربانی خود سازند. برخی از سرعت و چالاکی خود برای تعقیب طعمه استفاده می کنند، عقاب طلایی با سرعتی باورنکردنی بر روی  قربانی خود شیرجه می زند، همان طور که یک پنگوئن به اعماق آب شیرجه می رود درحالیکه قابلیت ویژه بدنیشان کمک می کند تا به راحتی در میان آب پیش بروند.    حیواناتی که سرعت کمتری دارند برای قربانیان خود طعمه می گسترانند. رتیل باغی بر روی برگ درختان کمین کرده و حشرات بداقبالی که بر سر راهش قرار میگیرند را طعمه خود می سازد. این قاتلان اغلب در مکانهایی که هیچ کس انتظارش را ندارد کمین می کنند. حتی گیاه حشره خوار که گوشتخواری ناشناخته است نیز از شیره مخصوصی برای جلب توجه قربانیان خود بهره می برد. در حالیکه مار زنگی درخفا به میان سایه ها خزیده و با استفاده از قدرت استتار خود به عنوان سلاحی مرگبار در انتظار زمان مناسب می ماند تا دندان های خود را در بدن یک موش از همه جا بی خبر فرو کند.سایر موجودات برای بالا بردن قدرت مبارزه شان بدن خود را تکامل داده اند. سوسک ها و مورچه ها به سپر محافظی بر روی بدن خود مجهزاند و این جنگجویان قدرتمند هنگام نبرد آماده شمشیر کشیدن اند. سلاح بعدی سم است یکی از ترسناک ترین سلاح های طبیعت. سمی که در بدن یک قورباغه نیزه سمی وجود دارد برای کشتن 10 نفر کافی است و مانند سایر موجودات سمی آنها نیز به خوبی می دانند چه زمانی از سلاح خود استفاده کنند. باوجود جثه و اشکال متفاوت تمام این موجودات یک ویژگی مشترک دارند، همه آنها قاتلین بالفطره اند.

راهنمای اپیزود

 • قاتلین بالفطره: پرندگان شکاری
  تمام حیوانات جوان از طریق بازی کردن با هم سن و سالان خود و مشاهده رفتار بزرگترها درس های لازم برای بقا را فرا می گیرند
 • قاتلین بالفطره: حشرات پرنده
  بیش از 100.000 گونه مگس در جهان وجود دارد که از نواحی گرمسیری تا آنتاریکا گسترده شده اند. هر مگس قادر است 1000 تخم بگذارد که ظرف مدت 6 هفته تعداد آنها به 260 میلیون می رسد و تقریباً تمام گونه های مگس، شکارچی هستند.
 • قاتلین بالفطره: آرواره ها
  شکارچیانی که به سلاح های مرگباری در دهانشان مجهزاند. نگاهی خواهیم انداخت به آرواره قدرتمند پرندگان و حشرات و آرواره حیرت انگیز کوسه ها را از نزدیک بررسی خواهیم کرد
 • قاتلین بالفطره: جنگل های استوایی
  به جنگل های بارانی آمازون بیایید تا شاهد بزرگترین رقابت مرگ و زندگی بین شکار و شکارچی باشید.
 • قاتلین بالفطره: از بیابان تا چمنزار
  هریک از قاتلان چمنزار شیوه و چالش مخصوص به خود را برای شکار و بقا دارند. سوال اینجاست کدام گونه از سایر گونه ها برتر است.
 • قاتلین بالفطره: گوشت خواران باورنکردنی
  ناخواسته ترین شکارچیان دنیا اغلب با نقاب های گوناگون در گوشه ای کمین کرده اند و به ذهن کمتر کسی می رسد که بی آزارترین گیاهان تله های مرگباری در اختیار داشته باشند.
 • قاتلین بالفطره: صخره های مرجانی
  شاهد موجوداتی باشید که بر روی صخره های مرجانی زندگی می کنند و یک لحظه از تلاش برای بقا غافل نمی شوند. موجوداتی همچون ستاره دریایی شکارچی، باراکودای مرگبار، لیسک های آدم خوار و غیره.
 • قاتلین بالفطره: بیابان
  با حضور در بین جانداران صحرا شاهد جدالی باورنکردنی بر سر زندگی یا مرگ باشید . این موجودات لحظه به لحظه شرایط مرگباری را تجربه می کنند.
 • قاتلین بالفطره: Night
 • قاتلین بالفطره: Packs
 • قاتلین بالفطره: شب
  هر شب آفتاب مى رود تا دنياى پيرامون ما را در تاريكى شديد بگذارد. روز واپس مى رود تا براى خفتن درشب پناهگاهى امن بيابد. و در لابلاى سايه هاى تاريک موجودات شبانه خارج مى شوند. گربه سانان شكارچى كه كمين مى كنند وخفاش هاى كوچک، همچنين جغدهاى داراى سنسورهاى حساس.
 • قاتلین بالفطره: گله های حیوانات
  نگاهی خواهیم انداخت به شیوه های مختلف شکار در حیوانات: از صیدی ساده گرفته تا استراتژی های بسیار خشونت آمیز که برای شکار بزرگترین و قدرتمندترین صید ها طراحی می شوند.
درج آگهی

عکس ها