http://assets.natgeotv.com/Shows/24379.jpg
 • ابرکارخانه ها

 • یک شنبه ها 21:00IRI 22:00AFG 21:30UAE

توضیح

به پشت پردۀ یکی از بزرگ ترین کارخانه های  دنیا قدم بگذارید. زمانی که محصول ظرف چند ساعت، چه روز و چه شب و در هر شرایطی میبایستی از محل الف به محل ب منتقل گردد.  سرنوشت میلیون ها بسته به شرکت حمل و نقل UPS بستگی دارد.  هرساله حدود 4 میلیارد بسته توسط این شرکت جا به جا می شود. یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های حمل و نقل خودکار در جهان. این شرکت فراتر از یک شرکت حمل و نقل است. در واقع UPS یک شبکه حمل و نقل بسیار عظیم می باشد که به یک مرکز هواشناسی، مرکز آموزش پرواز  و هشت عدد از بزرگترین خطوط هوایی مجهز است که به سراسر دنیا پرواز می کنند. قلب تپنده تمام این تجهیزات کارخانه ای است که در شهر لوئیزویل ایالت کنتاکی واقع شده و هفت روز هفته روزانه 24 ساعت فعالیت می کند و با وسعت 371600 مترمربع یکی از عجایب صنعتی به شمار می آید .    

راهنمای اپیزود

 • ابرکارخانه ها: بی.ام.دبلیو
  ظرف مدت 5.6 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و قبل از اینکه سنسور کنترل سرعت بتواند عکس العملی نشان دهد، سرعت خود را به 249 کیلومتر بر ساعت می رساند، 3 ابرکارخانه با هم ترکیب شده اند تا ابرخودرویی به اسم BMW Z4 را خلق کنند.
 • ابرکارخانه ها: آئودی
    دوربین های ما به داخل کارخانۀ آئودی آر-8 در نِکارسولم آلمان میرود تا از هنر ساخت ماشین جاده ای که از یک ماشین مسابقه الگوبرداری شده پرده بردارد.
 • ابرکارخانه ها: فراری
  شاهد تولد یک اسب اصیل باشید، برنامه ابرکارخانه ها مراحل ساخت یکی از مشهور تورین اتوموبیل های سوپر اسپرت جهان را به شما معرفی و لذت رانندگی با فراری را به شما نشان می دهد
 • ابرکارخانه ها: لامبورگینی
    کارخانه لامبورگینی در ایتالیا در حال ساخت سریع ترین ماشین خود است. مورسیالِگو اِس-وی، که تنها 350 عدد از آن ساخته خواهد شد.
 • ابرکارخانه ها: پورشه
  اتوموبیلی که در سال 1964 از خط تولید یک ابرکارخانه بیرون آمد و همچون طوفانی دنیا را در نوردید. اکنون پورشه یکی از سمبل های ماشین های اسپرت در جهان است.
 • ابرکارخانه ها: متروی نیویورک
  متروی شهری R-160 با وزنی در حدود سی و هشت هزار و پانصد کیلوگرم به نحوی طراحی شده است که بتواند توانایی تحمل وزن یک میلیون و ششصد هزار مسافر سالیانه آن را داشته و در شرایط محیطی سخت نیویورک به کار خود ادامه دهد.
 • ابرکارخانه ها: رولز رویز
  اتوموبیل رولز رویز مدل فانتوم اولین مدلی است که بعد ار ادغام این کارخانه با کمپانی بی ام و تولید شده است. فانتوم ترکیب منحصر ب فردی است از تکنولوژی و هنر دست انسان.
 • ابرکارخانه ها: آیکیا
  هرساله نزدیک به 600 میلیون مشتری، محصولات آیکیا را برای تزئین دکراسیون خانه انتخاب می کنند. برای پاسخ به این حجم از نیاز جهانی 54 نمایندگی تولیدی در سراسر جهان اهداف آیکیا را دنبال می کنند.
 • ابرکارخانه ها: کوروت
  مدل Z06 سریعترین خودروی کوروتی است که تا به حال ساخته شده. به دیدن تنها مکانی میرویم که درآنجا یک کوروت Z06 ظرف مدت 36 ساعت ساخته می شود
 • ابرکارخانه ها: هارلی دیویدسون
  در برنامه ابرکارخانه ها سفری خواهیم کرد به قلب کارخانه هارلی دیویدسون و شاهد ساخت یکی از نمونه های انقلابی موتور هارلی دیویدسون باشیم.
 • ابرکارخانه ها: مازراتی
  دربرنامه ابرکارخانه ها از نزدیک با دو کارخانه بسیار معروف اتوموبیل سازی آشنا می شویم، مازراتی و مرسدس بنز
 • ابرکارخانه ها: مرسدس
  تعداد کمی از ماشین ها به نمادی در صنعت اتوموبیل سازی تبدیل می شوند، تعداد بسیار کمتری این شهرت را برای همیشه حفظ می کنند. مرسدس بنز 1954 مدل اس ال 300 هر دوی این ویژگی ها را دارا است
 • ابرکارخانه ها: کامارو
  چگونه می توان یک خودروی کلاسیک را با تکنولوژی قرن 21 تولید کرد؟ پس از ده سال کنار ماندن از خط تولید، کارخانه شورلت باردیگر اتوموبیل کامارو اس اس را به دنیا معرفی کرد. در این قسمت از برنامه نشنال جئوگرافیک از نزدیک با این کارخانه 229 هکتاری آشنا خواهیم شد. یکی از بزرگترین کارخانه های اتوموبیل سازی در سرتاسر دنیا، در اینجا قطعات فولاد سرد توسط ربات های فوق پیشرفته و 5800 نفر نیروی انسانی در کنار هم قرار می گیرند و خودرویی با طراحی منصر به فرد و اسکلت یکپارچه را شکل می دهند.
 • ابرکارخانه ها: شوی ولت
  در این قسمت از برنامه ابرکارخانه ها، در یک اتفاق بی سابقه به بخش عملیاتی پیش تولید کارخانه جنرال موتورز می رویم تا از نزدیک با پروسه ساخت اتوموبیل شوی ولت آشنا شویم. اتوموبیل های برقی بار دیگر مورد توجه کارخانه جنرال موتورز قرار گرفته اند و در بخش پیش تولید که کارخانه ای است در دل یک کارخانه دیگر، طراحان جنرال موتورز اولین نمونه های خود را به صورت کاملاً دست ساز تولید می کنند. درحالیکه در بخش دیگر از کارخانه متخصصان مشغول طراحی دستگاه های لازم برای تولید انبوه این محصول هستند. در این برنامه با تکنولوژی لازم و مراحل ساخت این خودروی پیشرو در صنعت اتوموبیل سازی آشنا خواهیم شد.
 • ابرکارخانه ها: لگو
  لگو، معروفترین اسباب بازی خانه سازی جهان. کودکان سرتاسر دنیا هرساله بیش از 5 میلیارد ساعت برای بازی با آجرهای لگو وقت صرف می کنند.
 • ابرکارخانه ها: قطار سریع السیر
  نگاهی دقیقتر به فرایند گام به گام در پشت صحنه ساخت AGV - آلستوم قطار سريع آینده با تکنولوژی پيشرفته
درج آگهی

عکس ها