http://assets.natgeotv.com/Shows/74427.jpg
 • ماهی غول پیکر

 • چهارشنبه 25 آوریل 20:00
 • National Geographic Farsi

توضیح

دکتر زِب هوگان، مصمم‌تر از همیشه برای پیگیری مأموریت‌اش در محافظت از بزرگ‌ترین، کم‌جلوه‌ترین موجوداتِ آبزیِ طبیعت به محیط‌هایی خطرناک‌تر و ناآشنا‌تر از همیشه بازمی‌گردد مارماهی غول‌آسا: در جست‌و‌جوی مارماهی بلند‌باله و مارماهی غول‌آسای خال‌دارِ نیوزیلندی، گذر دکتر زب به جنوب اقیانوس آرام می‌افتد تا به چشمان خود ببیند که ماهی‌گیری غیرمجاز باعث شده شمار آن‌ها به تندی کاهش بیابد. دکتر زِب هر کاری می‌کند تا بزرگ‌ترین مارماهی‌های دنیا را بیابد؛ ...از تلاش خستگی‌ناپذیرش برای ماهی‌گیری در راهِ ‌آبی مائوری تا تله‌گذاری و انتقال بچه‌مارماهی‌های سُر به مکانی بهتر و امن‌تر. .....هیولا‌ماهی: خطر در ژرفا: دکتر زب به رودخانه مورِی در استرالیا می‌رود تا کشف کند چرا روغن‌ماهی باستانی و بومی این رودخانه که نماد آن به شمار می‌رود، عملاً ناپدیده شده‌ست؛ این ماهی هیولایی وحشی و همیشه خوش‌اشتهاست‌که محلی‌ها باور دارند هر چیزی می‌خورد، از اُپاسوم‌ها گرفته تا هم‌نوع خودش. متخصصین، ماهی‌گیران و محیط‌بانان در کنار هم تلاش می‌کنند تا شکارچیان غول‌آسا را از نیستی نجات دهند و در همین حین دکتر زِب روی رودخانه‌ در طول استرالیا سفر می‌کند تا ببیند بزرگ‌ترین مخاطرات نسبت به این  هیولا‌های زیرآبی چیست. آیا می‌توان هیولاهای رودخانه مورِی را از نیستی نجات داد

راهنمای اپیزود

 • ماهی غول پیکر: کوسه ی رودخانه
  زِب هوگان به فلوریدا رفته تا درباره داستانهایی که از تمساح های آدم خواری که در نهرهای دور از اقیانوس زندگی می کنند تحقیق کند.
 • ماهی غول پیکر: گربه ماهی غول آسا
  در مردابها و نهرهای کم جریان ایالات جنوبی آمریکا، روایتهایی هست از گربه ماهی هایی به اندازه یک ماشین که می توانند انسان را درسته ببلعند. زِب برای تحقیق می رود.
  برنامه بعدی:  
  چهارشنبه 25 آوریل 20:00 - National Geographic Farsi
  تکرارها:  
  جمعه 27 آوریل 08:00 - National Geographic Farsi

 • ماهی غول پیکر: آرواره های جنگل
  یک گربه ماهی درنده و سیری ناپذیر در رودخانه های جنوب شرق آسیا یکه تازی می کند. طولش به دو متر میرسد و وزنش به 80 کیلوگرم.
 • ماهی غول پیکر: ماهی قرمز عظیم الجثه
  یک ماهی قرمز به اندازه یک گاو، فلس های سفید به اندازه کف دست یک نوزاد، کپور غول آسا فقط در سه رودخانه جنوب شرق آسیا یافت میشود.
 • ماهی غول پیکر: سالمونزیلا
  زب هوگان راهی آلاسکا می شود تا بزرگترین سالمون غول آسای جهان را بیابد. اما ابتدا باید خود را برای حیات وحش خشن و خرسهای گرسنه آلاسکا آماده کند.
 • ماهی غول پیکر: هیولای سبز
  شمال غرب اقیانوس آرام محل زندگی تاس ماهی سبز است،  که می تواند تا هفت فوت رشد کرده و 70 سال زندگی کند.
درج آگهی

عکس ها